Geodeta Opole
Geodeta Opole

Geoembud to firma, która zajmuje się świadczeniem usług geodezyjnych na terenie Opola. W skład naszej oferty wchodzą między innymi: podziały działek, wznowienia granic, wytyczenia budynków oraz sporządzanie map do celów projektowych. Zdajemy sobie sprawę z tego, iż wiele inwestycji budowlanych wiąże się ze sporym wyzwaniem. Znalezienie firmy, której powierzymy nasz projekt, może okazać się niezwykle trudne. W końcu w grę wchodzi zaufanie do wykonawców. Geodeta Opole to miejsce, któremu możesz zlecić praktycznie każde zadanie geodezyjne. Charakteryzujemy się dużą starannością i precyzją działania. Nasza kadra to zespół doświadczonych specjalistów, którzy są w stanie podjąć się każdego, nawet najbardziej wymagającego wyzwania. 

Nasza oferta

Geodeta Opole to firma, która posiada szeroką wiedzę dotyczącą branży geodezyjnej. Posiadamy nowoczesne, funkcjonalne zaplecze techniczne, które pozwala nam zrealizować każde zagadnienie z kartografii oraz geodezji. Cechujemy się szybkim czasem realizacji zlecenia przy zachowaniu należytej staranności i dbałości o najmniejszy szczegół. W naszej ofercie znajduje się:

  • tworzenie map do celów projektowych oraz prawnych,
  • sporządzanie map numerycznych,
  • pomiary powykonawcze, sytuacyjno-wysokościowe i pomiary objętości mas,
  • pomiary powierzchni użytkowych hal, a także innych pomieszczeń,
  • obsługa geodezyjna inwestycji,
  • tyczenie przyłączy, budynków i obiektów liniowych,
  • podziały nieruchomości,
  • rozgraniczenia,
  • wznowienia granic,
  • plany schematyczne bocznic kolejowych.

Mamy okazję pracować na nowoczesnym sprzęcie geodezyjnym od renomowanych producentów. Jako geodeta Opole pomiarów dokonujemy z wykorzystaniem metody GPS oraz metody klasycznej.

Na czym polega geodezyjne tyczenie budynków?

Geodezyjne tyczenie budynków w terenie to proces mający na celu przestrzenne usytuowanie tych budynków zgodnie ze sporządzonym wcześniej projektem. Niezwykle ważne jest szczegółowe ujęcie odległości względem granic nieruchomości oraz względem obiektów wznoszonych i istniejących, które zostały w projekcie przewidziane. Co należy wiedzieć o geodezyjnym wytyczeniu budynków? Przede wszystkim to, że warunkiem prawnego wytyczenia budynku na działce budowlanej jest posiadanie pozwolenia na budowę. Natomiast wszelkie prace, które są związane z tyczeniem obiektów budowlanych, muszą być wykonywane przed rozpoczęciem budowy. 

Mapa geodezyjna do celów projektowych – do czego służy?

Mapa geodezyjna do celów projektowych to nic innego jak dokument, który sporządza się w trakcie projektowania budowy oraz remontu i utrzymania obiektów budowlanych, dla których konieczne jest pozwolenie na budowę. Mapa do celów projektowych obejmuje swoim zasięgiem obszar, który otacza teren inwestycji w pasie minimum 30 m. W przypadku potrzeby ustalenia strefy ochronnej (gazociągi) również teren tej strefy. Mapa dla celów projektowych powinna zawierać także infrastrukturę podziemną, zarówno liniową, jak i punktową. Firma Geoembud jest idealnym wyborem dla osób, którym zależy, by wszystkie prace były przeprowadzone sprawnie i precyzyjnie. Nasze usługi świadczymy również na terenie Opola.

Realizujemy usługi geodezyjne w okolicy takich miast jak: Tarnowskie Góry, Zabrze, Gliwice, Lubliniec, Częstochowa, Opole, Sosnowiec, Tychy, Strzelce Opolskie, Bytom, Toszek, Zbrosławice i Olesno. Zapraszamy do współpracy!